Jak ideálně zařídit kotec pro svého psa

Datum:
19.3. 08:43
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/eric0406

Kotec neslouží pouze jako ochrana domu před zničením, pro psa je to jeho domov a měl by odpovídat jeho potřebám. 

zdroj: pixabay.com/gokulgopz

 

Pokud uvažujete o kotci pro vašeho mazlíčka, je určitě dobré se nejdřív zamyslet, zda rasa, kterou máte doma, je vhodná k celodennímu pobytu venku. Pokud je pes menšího vzrůstu, není pro něj kotec vhodný. Menší plemena nemají dobrou termoregulaci a dlouhý pobyt venku by nemusely zvládnout.

DŮVODY

Proč zrovna kotec? Některým lidem to přijde jako trápení zvířete, ovšem je to naopak. Kotec pro psy se staví z důvodu ochrany. Když odejdete do práce, určitě nechcete celý den přemýšlet co se právě děje s vaším mazlíčkem, jestli náhodou nepřeskočil plot a nekousl kolemjdoucí nebo zda ho nesrazilo auto. 

VYBAVENÍ 

Když stavíte kotec je třeba víc než vzhled, sledovat praktičnost. Podlahu je třeba udělat omyvatelnou a pevnou, aby se váš mazlíček neprohrabal ven, například z betonu. Sice mu do kotce pravděpodobně dáte i boudu, která ho ochrání před deštěm a chladem, nebo neúprosným sluncem, ale i tak, je vhodné, aby měl střechu i samotný kotec. V letních dnech udělá střecha stín, který váš pes ocení. 

VLASTNOSTI 

Kotec by měl být pro psa příjemné místo, proto se mu ho snažte zařídit tak, aby se mu tam i dobře žilo. Kotec by měl být dostatečně veliký dle potřeby plemena, které máte. Omyvatelnou, zastřešenou boudu, která bude sloužit pro psa jako útočiště. A samozřejmě v zimním období je dobré do boudy dát psovi i teplou deku, která ho zahřeje. 

NA CO NEZAPOMENOUT? 

Může se to zdát jako samozřejmost, ale je lepší to doplnit. V kotci nesmí chybět misky na voduKO, jídlo a nějaké hračky, které vašeho psa zabaví, když zrovna nebudete k dispozici. 

zdroj: pixabay.com/cp17

Naučte vašeho mazlíčka,že kotec není za trest, ale jeho místo k odpočinku. Pes bude v bezpečí a vy i on klidnější.