Karolína Plíšková i Hana Holišová podporují psy v nouzi. Lásku a náklonnost ke zvířatům získaly již v dětství

Datum:
22.11.2021 18:43
Autor:
Jana Klouparová

 herečka a zpěvačka Hana Holišová  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

14 českých osobností společně s československými vlčáky evokují souznění mezi člověkem a psem. Srdce na pravém místě mají i další známé tváře, jako Roman Vojtek nebo Bára Seidlová. 

Uvnitř kalendáře letos najdete 14 českých osobností spolu se 14 československými vlčáky. Zapojili se například herečka a zpěvačka Hana Holišová, profesionální tenistka Karolína Plíšková, zpěvačka a skladatelka Olga Lounová, moderní pětibojař David Svoboda, herečka Barbora Seidlová či sportovní komentátor a moderátor Michal Hrdlička.

„K pejskům mám od mala vřelý vztah, vyrůstala jsem s kokršpanělem a zlatým retrívrem. Do budoucna bych ráda dalšího psího kamaráda, ale až po profesionální kariéře. Teď bych se mu nemohla pořádně věnovat. Ráda jsem tak alespoň touto formou podpořila tento skvělý projekt,“ prozradila k focení kalendáře tenistka Karolína Plíšková. Se psy vyrůstala i herečka a zpěvačka Hanka Holišová, která ráda vzpomíná na svého boxera i druhého psa, který ji provázel dospělostí a mnohé ji naučil.

tenistka Karolína Plíšková / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

 

Projekt Jedinečný kalendář má na svědomí pět žen pod taktovkou zapsaného spolku Psí šance, který své akce pořádá již od roku 2014. Pomáhají Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově, která je jedinou ve střední Evropě. Častý názor, že je toto plemeno nezvladatelné, vysvětluje předsedkyně spolku Jana Klouparová. „Československý vlčák je velmi aktivní a inteligentní pes. Nikdy nebude plnit bezduché povely pro nic za nic. Potřebuje stejně aktivního pána, jako je on sám. Je vytrvalý a odolný vůči nepřízni počasí, je vhodný pro sportovní kynologii stejně jako pro výstavy, avšak pokud víte, že se psovi nechcete plně věnovat po celý jeho život, tohle plemeno si určitě nepořizujte. Mají silný smečkový pud, přilnou k pánovi a své rodině a změnou trpí. Nesmírně důležité body při výchově československého vlčáka jsou socializace, pozitivní přístup k výcviku a vaše důslednost. V opačném případě tito psi mohou naznačit, že jsou vůdci smečky, a chovat se nepředvídatelně, nezvladatelně, v určitých případech až agresivně. Platí tedy základní pravidlo: jaký pán, takový pes."

Za poslední čtyři roky se do projektu Jedinečný kalendář zapojilo 50 známých českých a slovenských osobností. V letošním kalendáři najdete těchto dvanáct jmen: Hanku Holišovou, Karolínu Plíškovou, Olgu Lounovou, Davida Svobodu, Romana a Petru Vojtkovi, Lucku Šteflovou, dvojčata Lucku a Báru Černé, Barboru Seidlovou, Dagmar Zázvůrkovou, Jitku Sedláčkovou, Michala Hrdličku a Jana Kudličku. Vedle nich také nádherné psy národního plemene československé vlčáky. Někteří z nich dokonce díky Záchranné stanici pro ČSV dostali svou druhou šanci. Jiní patří milovníkům tohoto plemene. 

herečky Barbora a Lucie Černé / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

 

sportovní moderátor Michal Hrdlička / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

 

 

Herci a zpěváci Roman Vojtek s manželkou Petrou / foto Monika Čupová, se souhasem Psí šance z.s.

 

herečka Barbora Seidlová / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

pětibojař David Svoboda  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

herečka a zpěvačka Hana Holišová  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

atlet Jan Kudlička  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

herečka Jitka Sedláčková  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

herečka Lucie Šteflová  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

herečka a zpěvačka Olga Lounová  / foto Monika Čupová, se souhlasem Psí šance z.s. 

 

Lidé totiž často touží po kráse vlka, ale už si neuvědomí, že v něm nedříme povaha pudla. Proč je toto plemeno tolik svéhlavé a náročné na výchovu? „Československý vlčák je velmi aktivní a inteligentní pes. Nikdy nebude plnit bezduché povely pro nic za nic. Potřebuje stejně aktivního pána, jako je on sám. Je vytrvalý a odolný vůči nepřízni počasí, je vhodný pro sportovní kynologii stejně jako pro výstavy, avšak pokud víte, že se psovi nechcete plně věnovat po celý jeho život, tohle plemeno si určitě nepořizujte. Mají silný smečkový pud, přilnou k pánovi a své rodině a změnou trpí. Nesmírně důležité body při výchově československého vlčáka jsou socializace, pozitivní přístup k výcviku a vaše důslednost. V opačném případě tito psi mohou naznačit, že jsou vůdci smečky, a chovat se nepředvídatelně, nezvladatelně, v určitých případech až agresivně. Platí tedy základní pravidlo: jaký pán, takový pes,“ vysvětluje předsedkyně spolku Psí šance Jana Klouparová.

Více na https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-ze-zivota-hvezd/694930/tyhle-celebrity-zvladnou-i-nezvladatelne-podporily-projekt-ktery-vas-dojme.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy