Nejošklivější psí plemena

Datum:
27.4. 07:26
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj:pixabay.com/NataZotova

 

Říká se, že každý pes je krásný. Tato plemena si ovšem vysloužila první místo v žebříčku nejošklivějších psů. Ukážeme si pět plemen, které mezi nejošklivější patří a určitě na nich najdeme něco krásného. 

  1. MEXICKÝ NAHÁČ

Ačkoliv řadíme tohoto naháče mezi nejošklivější, své místo by také našel v žebříčku nejvěrnějších psů. O co přišel na kráse, získal na povaze. Velmi dobrý společník do rodiny s dětmi. Díky své srsti je skvělý k alergikům a jeho tělo krásně hřeje. Tito psi netrpí na nemoci, vyhýbají se konfliktům a na své majitele jsou velmi citově vázaní. 

zdroj: pixabay.com/Anders_Mejlvang

 

  1. ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES

Tato rasa už dlouhodobě vede na příčce nejošklivějších psů. Svým vzhledem spoustu lidí odrazuje, ale najde se velká řada fanoušků tohoto plemene. Čínský chocholatý pes je velmi citlivý, věrný a hodný. K cizím lidem je nedůvěřivý, bázlivý, ale ke svým páníčkům je přátelský a velmi mazlivý.

zdroj:pixabay.com/ivabalk

 

  1. ANGLICKÝ BULTERIÉR

V tomto psovi lidé vidí buď zabijáka, nebo skvělého parťáka do rodiny. Bulteriér miluje lidi a svou náklonnost jim s láskou projevuje. Tato rasa se nehodí mezi jiná plemena, je vyšlechtěna pro boj se psy a většinou dochází ke konfliktům. Bulteriér je i pro svůj vzhled velmi oblíbený.

zdroj:pixabay.com/TC-TORRES

 

  1. IRSKÝ VLKODAV

Irský vlkodav za poslední roky bohužel klesl na oblíbenosti. Je skvělý společník, věrný ke svému pánovi a jeho rodině. Mezi psy nevyhledává konflikt. Pro jeho vzrůst  je třeba velmi kvalitní strava a kloubní výživa. Pohyb je nutné postupně dávkovat, aby se nepoškodil vývoj kostí. 

Zdroj: Pixabay.com/12019

 

  1. Bedlingtonský teriér

Sice se nezdá, ale tato rasa vyniká mezi hlídači. K lidem je citlivý, ale zvířata stejné velikosti dokáže napadnout a zabít. Je to skvělý plavec a má výborné lovecké schopnosti. Jeho srst je vyjímečná a je třeba se o ni pravidelně starat. K dětem má velmi dobrý vztah, ale je třeba být obezřetný, protože si nenechá všechno líbit. 

zdroj:pixabay.com/No-longer-here

 

Všechna tato plemena se rozhodně nepyšní titulem nejkrásnější pes na světě, ale vždy se najde někdo, kdo jejich krásu ocení. A také platí, že o co přišli na kráse, získali na laskavé povaze.