Největší psí plemena

Datum:
3.5. 08:13
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj:unsplash.com/ValerieElash

 

Psy si vybíráme podle našich preferencí i podle možností. Někdo dává přednost malým plemenům, jiný upřednostňuje plemena velká, čím větší, tím lepší. 

IRSKÝ VLKODAV

Vlkodav je jedním z největších psů. Minimální výška tohoto plemene je u psa 79cm a u feny 71cm. Běžná je ale i kolem 90cm. I přes svou výšku není vlkodav vhodný pes na zahradu. Jeho srst je středně dlouhá a hrubá. Toto plemeno není vhodné ani jako parťák na sportovní aktivity. Po jídle je nutné dodržovat klidový režim, aby nedošlo k přetočení žaludku. Je to společenský, milující a citlivý pes. 

zdroj:pixabay.com/Lutz-p0

 

NĚMECKÁ DOGA

Německá doga má mohutné tělo a silné kosti. Její výška se pohybuje okolo 70-90 cm. Toto plemeno není vhodné do malého bytu. Pokud máte zahradu, určitě ji ocení, ale nenechávejte ji venku celoročně. V chladnějších dnech ji můžete pořídit kabát, ale přes zimu by měla trávit čas doma v teple. Péče o dogu není náročná, je potřeba pouze pravidelně vyčesávat a chodit na delší procházky. 

zdroj:pixabay.com/mtajmr

 

BERNARDÝN

Bernardýn je velký, statný pes s hustou srstí. Jeho výška se pohybuje okolo 60-90cm. Pro svoji mohutnost a srst se uvádí, že není vhodný pro chov v bytě, více ocení pobyt na zahradě a díky své srsti s hustou podsadou na ní může být celoročně. Bernardýni milují společnost, ale mohou být trošku neohrabaní, proto dejte pozor, když v jejich okolí budou malé děti, mohli by je omylem přehlídnout.  

Zdroj:pixabay.com/vlaiitje

 

BORDEAUXSKÁ DOGA

Toto plemeno je vhodné do bytu i přes svoji velikost. Těžko najdete mírumilovnějšího psa v této velikosti. Nerozhodí ho ani pár šťouchanců, proto je skvělým parťákem k dětem. Doga není příliš vysoká, ale spíše dlouhá. Do výšky měří kolem 60cm. Srst má krátkou a jemnou. 

zdroj:pixabay.com/947051

 

Pokud se rozhodnete si pořídit psa větších rozměrů, je třeba přihlížet i na rozměry vašeho bytu či domu a je nutné počítat i se zvýšenými náklady za veterinární péči. Nicméně jsou i tací, kteří mají velké psi v malých bytech a díky tomu, že jim věnují dostatek aktivního pohybu venku, jsou naprosto spokojení a malý byt není překážkou.