Psi podle životního stylu

Datum:
2.5. 21:17
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj:pixabay.com/Free-Photos

 

Při výběru psa je potřeba kromě vzhledu vzít v úvahu i Váš životní styl. Pokud rádi trávíte čas zejména doma, není vhodné si pořizovat psa, který potřebuje pravidelný pohyb a naopak. 

SPORTOVCI

Jste aktivní a chcete, aby byl pes vaším parťákem? Je třeba podle toho vybírat i plemeno, které společně strávený čas sportem ocení. 

Psi, kteří mají rádi sportovní aktivity jsou například Jack Russel teriér, německý ovčák, border kolie, zlatý retrívr, foxteriér, německý ohař či vipet.

Nikdy psa do sportovních aktivit nenuťte, je třeba, aby tento společně strávený čas byl pro obě strany příjemný. Během sportovních aktivit hlídejte zdravotní stav psa, vyhýbejte se přímému slunci, dodržujte pitný režim. Pro sportovní aktivity vyhledávejte především polní cesty a travnaté povrchy.

zdroj:pixabay.com/Wolfgang157

 

RODINNÝ 

Psa nikdy nepořizujte pro děti jako hračku. Je třeba se zaměřit na výchovu, obě dvě strany je třeba naučit, jak spolu vycházet a navzájem si neubližovat. I když vyberete plemeno, které je vhodné k dětem, tak nezapomínejte na to, že každý pes může kousnout. Pokud pořizujete psa do rodiny s dětmi, předem si promyslete, jestli na něj budete mít dost času a financí. 

Plemena, vhodná do rodiny s dětmi jsou například zlatý retrívr, labrador, border kolie a mops.

 

zdroj:pixabay.com/GiselaFotografie

 

MĚSTSKÝ

Než si pořídíte psa do bytu, promyslete si pořádně, zda se o něj zvládnete starat a věnovat mu svůj volný čas. Právě tito psi končí nejčastěji v útulcích. Pokud si pořizujete psa do bytu, berte ohled  jak na potřeby psa, tak i na vaše sousedy, aby nedošlo ke sporům a obtěžování, to se týká  především hlučnosti. 

Nejčastější nevýhody pro psa, žijícího ve městě: nedostatek travných míst k venčení, krátké procházky, sousedi, auta, více lidí.

zdroj: pixabay.com/icsilviu

 

Nikdy si nepořizujte psa jako módní doplněk. Dost často to pak dopadá tak, že se lidé psů jakmile zestárnou zbavují. Každý, kdo si pořizuje psa, by si měl rozhodovat zodpovědně a promyslet všechna pro a proti.