Tvrdohlavý miniaturní bulteriér s velkým srdcem

Datum:
29.12.2021 13:19
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/I_Love_Bull_Terriers

Vzhled a chování miniaturního bulteriéra je velmi podobné standardnímu bulteriérovi. Mají trojúhelníkové oči a hlavu ve tvaru vejce. Minibulteriér je oblíbený mazlíček a vyniká ve psích sportech jako jsou agility. Tito psi potřebují pevné a trpělivé vedení. Nejsou vhodní pro nezkušeného pejskaře. 

HISTORIE

Předpokládá se, že miniaturní bulteriér byl vyšlechtěn v polovině 19. století zkřížením anglického buldoka, anglického bílého teriéra, anglického chrta a dalmatina. Z této psí směsice vzešel teriér, který vynikal v lovu a zabíjení krys. Když lovci viděli houževnatost plemene, začali chovat miniatuní verzi, která měla sloužit jako menší krysaři, kteří dokáží ulovit malou kořist i ve ztížených podmínkách. 

foto: pixabay.com/I_Love_Bull_Terriers

PÉČE 

Výcvik tohoto teriéra pro vás bude největší výzvou a radostí. Ačkoliv se skvěle učí, umí být velmi tvrdohlaví. Trpělivý, důsledný a pevný výcvik pomůže tomuto malému teriérovi naučit se poslouchat. Je velmi užitečné přihlásit teriéra do výcviku co nejdříve. Potřebují neustále zaměstnat, jinak si najdou něco na odreagování sami. Péče o minibulteriéra je docela jednoduchá. Tito psi potřebují kartáčování pouze jednou týdně. Prospívá jim příležitostná koupel, aby se zabránilo nepříjemnému pachu. 

CHARAKTERISTIKA

Někteří lidé označují bulteriéry jako agresivní, ale zkušení pejskaři poukazují na dobrou socializaci, která je důležitá u každého plemene. Nesmí se ovšem zapomínat na to, že plemeno bylo vyvinuto k lovu malé zvěře, takže jejich pud po kořisti je silný. Na procházce umí být velmi tvrdohlavý a mohou se dostat do stavu vypnutí. Toto duševní vypnutí může nastat také během výcviku, nebo když protestuje proti nějaké změně v rutině. Proto potřebují majitele, který bude trpělivý a odhodlaný. Stejně jako ostatní teriéři, je i minibulteriér velmi loajální ke své rodině. Má velké srdce v hluboké hrudi. Milují být se svými lidmi a pokud tomu tak není, mohou se chovat destruktivně. Pravidelné denní procházky udrží bulteriéra ve formě a bez problémů. Zavedení aktivit je skvělý způsob, jak předejít nudě a udržet svého psa zdravého. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ERICA PUISIS

foto: pixabay.com/I_Love_Bull_Terriers