Rádi byste motivovali sebe i svého pejska k pohybu? Poradíme vám jak na to

Datum:
28.8.2018 13:45
Autor:
Josef Panocha

Pomocnou ruku a motivaci nejenom jemu, ale i jeho páníčkovi nabízí sada chytrých zařízení s názvem Actijoy.

Po chytrých telefonech a jiných technologických vymoženostech tu je sada chytrých zařízení pro naše čtyřnohé miláčky, kteří se s váhou na houpačce mnohdy potýkají stejně jako my.

Hledáte motivaci k pohybu?

Jen ve Spojených státech Amerických trpí nadváhou až 54 procent psů, což je více než polovina! U nás je tato cifra poloviční. V Čechách je obézní každý čtvrtý pejsek. Není se čemu divit, že majitelé čtyřnohých cvalíků často hledají způsob jak sebe a svého pejska motivovat k nějaké aerobní aktivitě. A to Actijoy dokáže.

Radost z aktivity

Název tohoto zařízení je trefný – Actijoy v překladu doslova znamená radost z aktivity. A ta by nejenom pejskům, ale i jejím páníčkům měla být vlastní. Není-li, nevěste hlavu. Co není, totiž může být.

Chytrý obojek a chytrá miska v jednom

Zařízení s názvem Actijoy v sobě spojuje řešení složené z chytrého obojku pro psy (Fit-bit) společně s chytrou miskou (Petkitfresh), která dokáže měřit příjem vody a žrádla. Na vše pak dohlíží speciální aplikace, jejímž cílem je udržet uživatelovu motivaci.

Hýbejte se se svým psem

Myšlenka je prostá: hýbe-li se váš pes, hýbete se s ním i vy. Statistiky totiž ukazují, že majitelé psů jsou obecně aktivnější a v celkově lepší kondici než ti, jenž celý den leží na gauči a mazlí se s kočkou. I obyčejná ranní a večerní procházka totiž dokáže své.

Actijoy ve funkci veterináře

To ale není zdaleka vše, co Actijoy dokáže. Kromě měření fyzické aktivity je zařízení schopno u pejsků detekovat vážné zdravotní problémy jako jsou například diabetes či ledvinové potíže. Ty se mimo jiné projevují zvýšenou žíznivostí. Pokud pejsek pije častěji, než je normální, systém na to může majitele upozornit.

Pejska hlídá tracker

Stejně jako na řadu jiných problémů, kterým majitelé často ani nepřikládají žádnou váhu. Tzv. tracker si totiž hlídá celkový stav pejska jako jsou spánek, jeho kvalita a délka, drbání, skákání, ale třeba i štěkání. Je to zkrátka takový pejskův osobní Anděl strážný.

A poslední zajímavost na závěr: zařízení je z ryze české dílny a jsou pod nimi podepsaní Robert Hašek a Jana Rosenfelderová. V roce 2017 byl Actijoy coby jediný český startup nominovaný mezi TOP15 evropských startupů na Startup konferenci.


Další články