Roztomilá psí plemena s kudrnatou srstí

Datum:
7.2. 21:27
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/No-longer-here

Plemena psů s kudrnatou srstí, jsou oblíbená pro svou málo línající srst a výrazný vzhled. Kudrnatá plemena, jako jsou pudlové a portugalští vodní psi, byla vyšlechtěna ke sportu, protože jejich kadeře slouží jako dobrá izolace pro vodní aktivity. Každé plemeno má ovšem jiné požadavky na péči. Někteří vyžadují časté kartáčování, mytí nebo stříhání. 

PUDL 

Když se řekne plemeno s kudrnatou srstí, pravděpodobně vás pudl napadne jako první. Pudl se vyskytuje v různých velikostech a je o nich známo, že jsou vysoce inteligentní a vynikající společníci. Standardní pudl byl původně vyšlechtěn k aportování zvěře. Dnešní střih pudla je více zaměřený na styl, než na funkčnost. Dříve se stříhali tak, aby delší srst zahřívala důležité orgány a klouby psa v teple. 

foto: pixabay.com/Katzenfee50

PORTUGALSKÝ VODNÍ PES 

Tito psi byli původně vyšlechtěni k tomu, aby pomáhali rybářům při získávání ztraceného náčiní nebo dokonce zachraňování tonoucích se námořníků. Dnes je toto plemeno oblíbené jako domácí mazlíček a vyniká ve psích sportech, jako je potápění, agility, nebo poslužnost. Srst vodního psa je hypoalergenní. Vyžaduje pravidelnou péči, ale příliš nelíná. 

foto: pixabay.com/slipschutz

BIŠONEK 

Jméno tohoto plemene pochází z francouzštiny, což v překladu znamená kudrnatý pes. Tento malý společenský pes má bílou kudrnatou srst. Vyžaduje pravidelné kartáčování a stříhání. 

foto: pixabay.com/u_91zgw5yq

BARBET 

Francouzský barbet je méně známé kudrnaté plemeno. Srst je nejlepší udržovat na střední délce - umožňující nechat volně viset kudrnaté prameny. Srst je hustá a vlnitá, což je významná vlastnost, protože tento pes si vydělával aportováním zvěře z chladné vody. Udržet ovšem srst upravenou není lehký úkol. Je potřeba ji pravidelně kartáčovat a zastřihovat. 

foto: unsplash.com/quokkabottles