Šest letních střihů a účesů pro dlouhosrsté a kudrnaté psy

Datum:
27.5. 13:58
Autor:
Jana Klouparová

foto: Unsplash.com / Helen Thomas

 

Trochu hýčkání si zaslouží každý pes. Různé styly a střihy v péči o srst platí pro mnohá plemena. Praktické, jednoduché i hezké účesy přinášíme v šesti variantách zejména pro dlouhosrsté či kudrnaté psy.

Potřeby vyčesávání, stříhání a česání účesů jsou u každého plemene jiné. V základu je však nezbytné psy s delší či kudrnatou srstí pravidelně vyčesávat, abychom se vyhnuli zacuchání srsti v dredy, které už rozčesat nepůjdou, abychom svému čtyřnohému kamarádovi usnadnili línání a udržovali srst lesklou a zdravou. Pokud vašeho psa rádi češete, představíme vám šest střihů a účesů, ve kterých se i váš pes bude cítit pohodlně.

ŠTĚNĚCÍ FONTÁNKA

I když ji s oblibou majitelé češou svým štěňátkům, můžou tuto fontánu nosit psi bez rozdílu věku. Tento účes se používá zejména na středně dlouhou až dlouhou, rovnou a hebkou srst, aby se dlouhé chlupy necuchaly do sebe.

NA MEDVÍDKA

Tento styl účesu je velmi podobný tomu prvnímu, avšak používá se zejména na psech s kudrnatou srstí, jako jsou pudlové. Ti jsou totiž náchylnější k zacuchání, takže pravidelné zastřihování jejich kadeří, aby byly zdravé a upravené, by mělo být prioritou pro majitele těchto mazlíčků. Na údržbu nenáročný střih je mezi majiteli pudlů velmi oblíbený. Pes pak vypadá skoro jako medvídek. 

NA KRÁTKO

Maltézáčci, jorkšíři nebo shih-tzu jsou plemeny, kterým sluší vícero účesů. Jejich srst je zpravidla kratší, ale na temeni hlavy s přehledem můžete nechat o něco více srsti. Je však potřeba vystříhat dlouhou srst kolem uší, očí, čumáku i na těle. Tento univerzální střih lze aplikovat prakticky na každého psa. Stejně jako u předchozích účesů bude délka srsti po celém těle stejná. Je to praktický účes, který se dobře udržuje a je ideální pro zaneprázdněné majitele.

MAŠLE A SPONKY

Dlouhá srst přináší více variant střihů i účesů. Na temeno hlavy tak můžete připevnit roztomilou mašli nebo sponky, které zabraní v padání dlouhé srsti do očí psa, a navíc jsou velmi efektním doplňkem.

foto: Unsplash.com / Fausto Sandoval

 

NA BERÁNKA

Kolem trupu a hrudníku psa se chlupy ostříhají na krátko, na nohách se naopak ponechá většina srsti a zapomenout nesmíme ani na bradku a krásně výrazné fousky. Celoroční účes pro kudrnaté psy, zejména pro erdelteriéry a pudly je skvělou variantou. V letních měsících sice snížíte množství srsti na těle psa, aby se cítil pohodlně, ale v chladných měsících je srst na končetinách pomáhá udržovat v teple.

LVÍ STŘIH

Tento typ střihu sluší jen některým plemenům, mezi nimi například portugalským vodním psům, kteří se jím mohou pyšnit již od 17. století, kdy jim účes z praktického hlediska pomáhal i ve vodě. Dnes tento účes navíc nosí například pomeraniani či malý lví psi. Co se týče ostříhání, zaměřte se na chlupy na těle, ponechejte srst kolem hlavy psa, na nohou a špičce ocasu. Někteří profesionální psí kadeřníci se na tento střih s oblibou zaměřují, tak je neváhejte oslovit a vytvořte svému čtyřnohému praktický a zároveň krásný účes.