Seznamte se s roztomilým francouzským buldočkem

Datum:
10.11.2021 12:04
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Geo Chierchia

Francouzský buldoček je robustní plemeno s velkou hlavou, krátkým čenichem a netopýříma ušima. Nenechte se zmást jeho vzhledem, buldoček je živé, milé a hravé plemeno.  Celkově je roztomilý, láskyplný pes, který zapadne do každé rodiny. Jejich malou velikost oceníte pokud bydlíte v menším bytě, ale robustní postava jim pomáhá zvládat hry s dětmi. Jedná se o loajální a inteligentní plemeno, které obvykle dobře vychází s dětmi a jinými zvířaty. 

foto: unsplash.com/Aaron Bookout

HISTORIE 

O původu francouzského buldočka se vedou spory, ale nepochybně vzniklo z anglického buldoka. Jeden z názorů o vzniku je takový, že anglický buldok byl převezen do Francie, kde byl postupem času vyvinut francouzský buldoček. Francouzský buldoček má netopýří uši, narozdíl od anglického buldoka, ten má uši ve tvaru růže. Francouzští milovníci anglických buldočků akceptovali ty, kteří měli vztyčené uši, což bylo v Anglii považováno za méně žádoucí. Buldočci získali na oblíbenosti u žen ve Spojených státech koncem 19. století. 

PÉČE 

Francouzský buldočci jsou psi s hladkou srst, která líná, proto je potřeba ji pravidelně kartáčovat. Na jaře a na podzim ztrácejí podsadu a v tomto období je třeba se o jejich srst starat více. Někteří buldočci jsou náchylní na kožní problémy, pak vám mohou pomoci pravidelné koupele a čištění uší pomocí vlhkého hadříku (po čištění vždy usušte). Každých pár týdnů je třeba psovi ostříhat drápky, aby se nelámaly. 

POPIS PLEMENE

Jsou velmi chytří a ochotní se učit nové věci. Bývají velmi dobře motivovaní jídlem. Správný výcvik je u nich velmi důležitý a posílí pouto mezi vámi a vaším psem. Jako u každého psa, ani u buldočka nezapomínejte na socializaci. Při výcviku buďte velmi opatrní, toto plemeno se může lehce přehřát kvůli krátkému čenichu

zdroj informací: thesprucepets/JENNA STREGOWSKI

foto: unsplash.com/Martin Katler

zdroj informací: thesprucepets.com/ JENNA STREGOWSKI