Společenská psí plemena

Datum:
27.12.2021 20:31
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/winterseitler

Společenská plemena posouvají pojem nejlepší přítel člověka na zcela novou úroveň. Tito psi jsou nejšťastnější, když jsou se svou lidskou smečkou. Zatímco některá plemena byla vyšlechtěna pro práci jako je pasení dobytka nebo hlídání, společenská plemena ráda sedí v přítomnosti svých blízkých. Bývají dychtiví potěšit, jsou přátelští a vyjímečně milující. Zde jsou nejvíce společenská. 

PAPILLON 

S ušima v pozoru je neustále připraven na pořádnou zábavu. Tito malí společenští psi byli oblíbení u královské rodiny a jsou také milováni dětmi pro jejich hravou povahu. I přes svou drobnou postavu jsou energičtí a inteligentní. Vyžadují pořádnou dávku každodenního pohybu a mentální stimulace. 

foto: pixabay.com/reabythebeach

ČIVAVA

Mají tendenci si vytvořit silné pouto ke svému majiteli. Rádi s nimi tráví čas nejraději schoulené v klíně. Velmi dobře se přizpůsobí životu v domě i v bytě. Tak jako tak, hlídají svůj domov a každého nezvaného hosta hlasitě ohlásí. Ačkoliv nejsou moc velcí, potřebují socializovat už od raného věku, abyste rozvíjeli jejich přátelské chování. 

foto:pixabay.com/liggraphy

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK 

Pohodový a přátelský buldoček je ideálním společníkem. Nevyžaduje velký dvůr, proto se hodí i do malého bytu. Samozřejmě mu prospěje jedna, nebo dvě delší procházky každý den, ale jinak je o plemeni známo, že je klidné a nenáročné. Jeho vyrovnanou povahu jistě oceníte. 

foto:pixabay.com/ivanovgood

VLKODAV 

Pokud hledáte velkého, společenské psa,  je vlkodav idální volbou. Toto super velké plemeno má i velké srdce. Plemeno je známé jako milující rodinný pes, který je pozorný a loajální. Jen mu nezapomeňte dopřát každý den dlouhou procházku a prostor pro protažení nohou. Jinak jsou obecně rádi, že mohou odpočívat se svými blízkými. 

foto: pixabay.com/12019