Když náš pes trpí srdeční nemocí

Datum:
22.6.2016 09:52
Autor:
Alžběta Leierova

Srdeční nemoci, které postihují člověka se nevyhýbají ani psím miláčkům. Srdeční choroby se poměrně často vyskytují u starších psů. Náchylnost k degeneraci srdečních chlopní nemají jen plemena jako kavalír King Charles španěl či miniaturní pudl.

Onemocnění srdce patří mezi velmi vážná. Diagnóza se stanovením  léčby jakékoliv srdeční choroby musí být pod stálou kontrolou veterinárního lékaře.

Vhodné krmení

Pes s nemocným srdíčkem kromě léčby vyžaduje i vhodnou potravu. Kondici nemocného psa může významně zlepšit správné krmení.

O co běží? Snížená schopnost srdce pumpovat krev do organismu psa má za následek hromadění tekutin v oblasti hrudníku a břicha a akumulaci sodíku.

Základní opatření spočívá v krmení psa stravou s nízkým obsahem soli. Na psy s onemocněním srdce proto pamatují i výrobci speciálně připravené potravy.

Potravu pro nemocné zvíře s malým množstvím soli z čerstvého masa, rýže či těstovin si můžeme celkem snadno připravit sami.

Není tajemství, že psům chutná sůl. Psům se srdečním onemocněním by nemělo být podáváno vařené maso a  vnitřnosti kvůli obsahu soli. Zdraví psího srdcaře neprospívá ani chleba.

Při krmení je žádoucí dbát na to, aby pes netloustl. Je zapotřebí sledovat jeho hmotnost a po poradě s veterinářem udělat vše potřebné k její optimalizaci.

Nespouštějte ze zřetele fakt, že obezita vašeho miláčka způsobuje zatížení jeho srdce. 

Zvířatům, která mají problémy s onemocněním srdcem prospívá Koenzym Q 10 v želatinových kapslích. Jiným vhodným doplňkem je vitamín E a lecitin.         

 

 


Další články