Staford a straka jako nejlepší přátelé. Tento příběh dojímá celý svět

Datum:
21.5.2022 21:29
Autor:
Jana Klouparová

foto: s laskavým svolením Juliette Wells

 

Nejméně pravděpodobné přátelství, které byste mohli očekávat, a přece se děje. Stafordširská bulteriérka Peggy a straka Molly dokazují, jak moc nezáleží na tom, jestli jste pták nebo pes.

Nerozlučné pouto, kdy si fenka Peggy adoptovala malou straku Molly se odehrává v Queeslandu v Austrálii. Majitelé fenky, Juliette Wells a Reece Mortensem byli s Peggy na procházce, když na zemi našli slabé a unavené ptačí mládě. Čekali nějaký čas, zda se pro malou straku vrátí její rodiče, ale když se tak nestalo, vzali ji k sobě domů, aby ji ošetřili a uzdravili.

Stafordka Peggy ze začátku sice nevěděla, co si s malým ptáčetem počít, ale po čase se k němu začala přibližovat až je jednoho dne majitelé našli schoulené u sebe. Malá straka dostala jméno Molly. „Peggy se do mateřské role vžila natolik, že se jí po dvou týdnech spustila laktace a mládě straky mléko vesele pila," prozradila majitelka Juliette pro magazín 7NEWS. I jejich veterinář potvrdil, že nejde o nic zcela neobvyklého, zejména pokud jde o fenku, která se vžila do role pečovatelky.

„Kamkoliv jde Peggy, Molly ji následuje. Peggy ji vychovala a Molly tak kopíruje všechno, co Peggy dělá," přiznávají majitelé na instagramovém profilu, který založili pro tuto zvířecí dvojici, a která se stává stále oblíbenější. Vše co dělají, dělají Peggy s Molly společně, ať už jde o žvýkání hraček, odpočívání nebo běhání v dešti. Molly se snaží napodobit i štěkot Peggy a jde jí to prý opravdu skvěle.  

Molly má stále otevřená okna i dveře a může tak kdykoliv odletět, zatím je pro ni ale přátelství s Peggy důležitější, a tak tu zůstává  i nadále bydlet, a to i ve chvílích, kdy Peggy loni porodila šest štěňátek, o které mladá straka rovněž pomáhala pečovat. Jedno ze štěňat si majitelé nechali doma, a tak je nyní jejich smečka o jednoho člena zase větší. 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Interspecies friendship (@peggyandmolly)