Udržte sebe i svého psa přes chladné měsíce v kondici! Na jaře se vám to bohatě vrátí, nejenom na fyzickém zdraví

Datum:
26.9. 19:34
Autor:
Jana Klouparová

zdroj: pexels.com/BekkaMongeua

Podzim přináší chladnější počasí, dny se krátí a zanedlouho tu bude zima v plné síle. Venku trávíme v těchto měsících podstatně méně času, čímž i své psi bereme na kratší procházky. Nejenom našim čtyřnohým, ale také nám více času venku prospěje.

Nejsme to jen my lidé, kteří s generacemi přibývají na váze, jsou to i naši psí kamarádi, kteří by si zasloužili více pohybu, kvalitnější stravy a pozornosti svých majitelů. Začít můžete hned, bude vás to stát trošku času a úsilí, ale výsledky se dostaví na všechny směry velmi brzy.

Velké procento psů prožívá na jaře velkou ztrátu kondice, a to právě proto, že jsou přes zimní měsíce spíše zavření doma, nebo na zahradě. Fenomén minimální potřeby venčení psů, kteří mají zahradu, naštěstí opouští naši republiky, ale rozhodně musíme zapracovat na tom, trávit aktivní procházky v jakémkoliv období venku.

Stejně jako na nás, má i na zvířata sluneční světlo velký vliv. A to i v případě, že je zataženo. Světlo jako takové upevňuje imunitu i celkové zdraví. Pravidelné procházky udržují naše psy déle zdravé, v kondici a spokojené. Navíc díky nim budou vaši mazlíčci unavení a nebudou mít potřebu vymýšlet doma lumpárny.

Důslednost je krokem číslo jedna, zkuste si stanovit týdenní plán, kdy si na každý den určíte čas a délku vycházky. Nemusíte být venku tři hodiny, i když by to samozřejmě bylo lepší, zkuste ale začít pravidelnými hodinovými vycházkami. Zohledněte kondici i fyzický stav svého psa. Postupně můžete procházky prodlužovat. Navíc vašeho psa můžou brát různí členové domácnosti, takže si kondici udrží dvojnásob.

Dejte pozor na prochladnutí vašeho domácího mazlíčka. Náchylnějším psům můžete pořídit obleček, jako praktický doplněk a vyvarujte se dlouhému válení se ve sněhu či v blátě. Po vycházce v dešti či sněhu svého psa vysušte ručníkem a dopřejte mu řádný odpočinek. A jaký cíl si stanovíte na konec zimy už může být jen velkým bonusem pro vás oba.