Veronika Čermák Macková prožívá další velké dobrodružství v Africe

Datum:
3.5.2022 17:32
Autor:
Jana Klouparová

foto: se svolením Veroniky Čermák Mackové

 

Krásná česká herečka Veronika Čermák Macková odjela do Konga, aby splnila další dobrosrdečnou misi, která má za hlavní cíl pomáhat ohroženým druhům zvířat, kteří potřebují naši ochranu.

Veronika Čermák Macková není žádným nováčkem v pomoci němým tvářím naší planety. Sama je velkým milovníkem psů a se svým čtyřnohým parťákem Joeym Tribbiani již podpořili několik projektů. Velký smysl ji také dává pomoc slonům, luskounům nebo právě teď sbírka na ochranu ohrožených afrických druhů, kterou jela osobně předat do Konga.

Sbírku organizovala herečka společně s Arthurem F. Sniegonem, ochráncem přírody a zakladatelem organizace Save elephants a jejím cílem je zafinancovat alespoň část pravidelných terénních hlídek v srdrci konžského pralesa, které chrání místní zvířata a odstraňují pasti, které pytláci nastražili. Tyto pasti kladou pytláci v rámcí svých cest po desítkách, často jsou k nalezení i dvě stovky pastí během dvou týdnů terénních jízd. Výjezdy jsou však finančně velice nákladné, proto se k této pomoci Veronika Čermák Macková i Arthur F. Sniegon přiklonili. 

„Jsem dojatá, že se v těchto těžkých časech našlo tolik ochotných dárců, kterým leží ochrana přírody ve vzdálené Africe na srdci. Spoustu dárců psalo, že doufají, že aspoň to málo, co poslali pomůže. A já bych k tomu chtěla dodat, že pokud mnoho z nás udělá aspoň něco málo směrem k přírodě, můžeme společně dokázat něco velkého,“ vyjádřila se herečka na svém Instagramu s vděčností k výsledné částce, která byla vybrána, a to konkrétně 3000 USD.