Vidí psi ve tmě?

Datum:
27.9.2021 20:50
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Pexels

Možná jste slyšeli, že psi mají pozoruhodné noční vidění, ale mohou skutečně vidět ve tmě? Mnoho majitelů nechává svým psům rozsvícená světla, když jsou pryč v noci, a dokonce se cítí špatně, pokud omylem nechají své psy ve tmě, vašemu psovi pravděpodobně ale tma nevadí. Smysly vašeho psa jsou pokročilejší, než si možná uvědomujete.

foto: pixabay.com/Pexels

VIDÍ PSI VE TMĚ? 

Psi jsou za zhoršených světelných podmínek schopni vidět mnohem lépe než lidé. I když v absolutní tmě moc nevidí, v temných podmínkách, kde je přítomno pouze malé množství světla, vidí docela dobře. Psí oči jsou schopné i z nepodstatného množství světla zpracovávat obrazy, které by lidé ve tmě nikdy neviděli. Noční světlo, pouliční osvětlení, baterka nebo dokonce měsíc a hvězdy mohou poskytnout dostatek světla, díky kterému psi vidí téměř stejně dobře jako v jasném světle.

CO ZNAMENÁ, KDYŽ PES VE TMĚ HŮŘE VIDÍ? 

Zdá se, že někteří psi vidí ve tmě lépe než jiní, všeobecně však platí, že většina z nich vidí mnohem lépe než my lidé. Pokud si myslíte, že zrovna váš pes v noci vidí špatně, může to mít souvislost s onemocněním očí. Mnoho psů s věkem ztrácí určitý stupeň zraku. Zpočátku můžete tuto ztrátu zraku zaznamenat spíš v noci než ve dne, postupně se vidění zhorší i za denního světla. V takovém případě vám veterinář pomůže zjistit příčinu a nabídne léčbu, která může zabránit oslepnutí.

Zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI