Vyrobte si domácí přípravek proti blechám. Víme, který je účinný

Datum:
31.7.2019 16:05
Autor:
Kateřina Lulkova

Zná to zajisté každý majitel zvířecího chlupáče. Pokud vašeho psa napadne blecha, tak věřte, že rozhodně nerada opouští svého hostitele, byť jedním skokem přeskočí až 20 cm do dálky. Bez hostitele blecha přežije zhruba tři až pět dní a seskočení je pro blechu proto rizikovou záležitostí. Strategie blech spočívá v množení se. Dospělá bleší samice se živí krví hostitele a získanou energii využívá ke tvorbě vajíček a to dokonce v průměru okolo dvaceti. Vajíčka vytváří až do své smrti.

Blecha kromě vajíček však produkuje také tmavou zrnitou špínu obsahující nestrávenou krev, výkaly a to vše odpadává ze srsti psa i do míst jeho pobytu. Proto zde přinášíme účinnou a zcela přirozenou formu proti blechám nejen na srst psa, ale i pro použití a zbavení se blech v místech, jako je pelech psa apod.

Proč upřednostnit domácí přípravky?

Jsou ekologické, účinné a zcela přírodní, neobsahují žádné škodlivé a nebezpečné chemické látky. Nezatěžují okolí a především vašeho psa. Jsou zcela bez rizika. Dejte přednost lepší a efektivnější formě. Výhodou je i to, že díky tomu je lze používat dlouhodobě i často dle potřeby.

Sprej pro každodenní použití z rozmarýnu a šalvěje

Bylinky, které běžně jsou k dostání a rovněž si je lze bez problémů pěstovat doma v květináči či na balkoně. Vyrobte si osvědčený sprej proti blechám, který lze používat denně. Potřebujete citron, 2 snítky rozmarýnu, 1 snítku šalvěje a litr vody. Citron si nakrájejte na plátky, které poté vložte s bylinkami do hrnce, zalijte litrem vroucí vody. Hrnec přikryjte a nechte stát celou noc. Pak sceďte a nalijte do čisté láhve s rozprašovačem.

Efektivní roztok z jablečného octa přinášející jistý bonus

Další variantou je využití účinků jablečného octa. Vše je velmi snadné a rychlé. Smíchejte dva šálky vody se dvěma šálky jablečného octa a nalijte do připraveného rozprašovače. Přípravek aplikujte na zvíře, ideálně po vykoupání. Nastříkejte na srst a u psa s delší srst pročešte, aby se přípravek dostal do všech částí. Samozřejmě je nutné dát pozor, aby se sprej nedostal do očí a uší. Jakmile přípravek zaschne, zmizí i typický zápach octa.

Pokud se váš pes bojí postřiku, můžete aplikovat prostřednictvím žínky či jiného zcela čistého hadříku. Výhodou je, že po použití tohoto domácího přípravku, bude srst vašeho chlupáče krásně lesklá.

Přírodní postřik pro hubení blech v různých částech bytu

Vyrobte si roztok, který je vhodný a ideální nejen na psí pelech. Postup je opět velice snadný. Záleží na velikosti místa, dle toho si pak určíte konkrétně již množství. Zde potřebujete vodu, jablečný ocet, citronovou šťávu a lísku obecnou a to vše smícháte a nastříkáte na koberec, dřevěnou podlahu, nábytek, do psího pelechu, do všech rohů a koutů v bytě.