Znáte psí plemeno Chinese chongqing ?

Datum:
6.1. 23:27
Autor:
Robert Panocha

Společník i bodyguard, takový je Chinese chongqing

 Znáte psí plemeno Chinese chongqing ?

Tento pejsek je skutečným unikátem. V Evropě je toto plemeno totiž víceméně neznámé. Nedočtete se o něm ve většině atlasů plemen psů, ani vlastně neexistuje oficiální překlad jeho názvu. Zajímavý je nejenom svým původem, ale i atypickým vzhledem.

Staré plemeno ze Staré Číny

První zmínky o tomto plemeni, které vzniklo přirozenou evolucí, sahají opravdu do dávné minulosti, a to až do druhého století před naším letopočtem za vlády dynastie Chan. Pejska si v té době v hornatých oblastech východní Číny pořizovali především zámožní lidé z řad bohatých farmářů a lovců, kterým pomáhal při lovu divokých prasat, zajíců a jezevců.

Plemenu hrozilo vyhynutí

Plemeno málem zaniklo v roce 1949 se vznikem ČLR (Čínská lidová republiky), kdy si jej držela jen hrstka zemědělců výhradně za účelem práce. Chinese chongqing se opět vrátil na výsluní až v 80. letech 20. století, kdy těchto pejsků s nastupující módou chlupatých mazlíčků začalo přibývat.

Znáte psí plemeno Chinese chongqing ?

Věrný, nebojácný a s charakterem

Chinese chongqing je věrné, nebojácné a charakterní plemeno. Svému majiteli pomůže při práci, je mu skvělým společníkem i bodyguardem. A v neposlední řadě vždy byl a bude skvělým lovcem. S radostí tak vyrazí za vším, co se hýbe.

Zajímavý pes od pohledu

Chinese chongqing se dožívá až patnácti let a v dospělém věku dorůstá výšky až padesáti centimetrů. Na první pohled je tento pejsek dobře stavěný. Jeho tělo je pevné a svalnaté. Barva jeho srsti, která na některých místech bývá prořídlá, může být černá, šedá, hnědá, ale třeba i tmavě červená.

Až 77 tisíc za štěně

Tento pejsek ovšem není levnou záležitostí, jeho pořizovací cena se pohybuje mezi dvěmi až třemi tisíci eur – v přepočtu za něj můžete dát až 77 tisíc korun. U nás toto plemeno zatím neseženete, prvním odchovem se ale mohou pochlubit na Slovensku. Nejvíce těchto pejsků zato najdete v USA, Indii a Rusku.


Další články