Způsoby jak využít kokosový olej u psů: zklidňuje podrážděnou pokožku, ale také pomáhá jako prevence infekcí

Datum:
18.9.2021 16:49
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Tijana Drndarski

Existuje mnoho způsobů, jak lidé používají kokosový olej, přes změkčení pokožky po léčbu ekzémů, ale možná nevíte, že může být prospěšný i pro vašeho psa! Kokosový olej extrahovaný ze zralých kokosových ořechů je jedlý a nachází se v potravinách i kosmetických produktech. Kokosový olej má pro psí populaci velmi mnoho výhod. Zmírňuje problémy s bříškem, zklidňuje podrážděnou pokožku a pomáhá jako prevence infekcí. 

foto: unsplash.com/Josephine Amalie Paysen

DO JÍDLA

Po konzultaci s veterinářem můžete zvážit přidání kokosového oleje do jídla vašeho domácího mazlíčka jako způsob, jak pomoci vyrovnat jeho štítnou žlázu - což znamená, že může pomoci psům s nadváhou a i těm nejméně aktivním psům dodat pocit přílivu nové energie. Studie také ukázaly, že kokosový olej může zlepšit vstřebávání živin, pomoci v boji proti poruchám trávení, jako je zánětlivý syndrom střev a kolitida, a snížit celkový zánět v těle. Začněte ne více než 1/4 čajové lžičky pro menší psy, větší plemena zvládnou až jednu čajovou lžičku na 4,5kg tělesné hmotnosti denně.

NA KŮŽI 

Stejně jako u lidí může kokosový olej vnést do pokožky vašeho chlupatého přítele vlhkost, což je obzvláště důležité v drsných zimních měsících, a zabránit tak odlupování nebo jiným známkám podráždění pokožky. Pokud pes trpí na suchou pokožku nebo lupy, je kokosový olej vysoce účinný pro hydrataci a zvyšování hladin lipidů na povrchu kůže.

Jednoduše vmasírujte malé množství do pokožky psa, přičemž si prsty protáhněte srst, aby se olej dostal až na pokožku a zároveň dopřál srsti lesk a lepší vzhled. Nesmí ho být však mnoho, aby srst nebyla jedna velká olejová skvrna. Pravděpodobně se po této péči bude váš mazlíček častěji olizovat. 

ZUBY

Antimikrobiální vlastnosti kokosového oleje z něj činí přirozený a lahodný způsob čištění zubů vašeho mazlíčka. Zubní pasta vyrobená z kokosového oleje může pomoci eliminovat škodlivé bakterie v ústech a zabránit plaku, který může vést k zubnímu onemocnění. Olej můžete přidat do zubní pasty svého psa nebo ji zkusit aplikovat přímo na zuby stejným způsobem jako u běžné zubní pasty pro psy.

foto: unsplash.com/nomao saeki

Kokosový olej lze využít i jako povlak na pilulky. Pokud už vám váš mazlíček prášek schovaný v paštice prokouknul, zkuste právě kokosový olej. Může učinit užívání léku lákavějším a příjemnějším, ale také pomůže vašemu mazlíčkovi pilulku snadněji spolknout. Dále má kokosový olej přirozené antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti, takže pokud váš pes trpí například popraskanými polštářky, lze jej bezpečně použít jako přírodní topické antibiotikum, které pomáhá hojit a zklidňovat rány. Věříme, že kokosový olej bude mít u vašeho mazlíčka úspěch. 

 

zdroj informací: thesprucepets.com/JenniferLesser