Zvířata, která mají menší naději najít nový domov

Datum:
21.9.2021 20:24
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Sasha Sashina

KKaždé zvíře v útulku doufá, že si pro něj jednoho dne někdo přijde, poskytne mu lásku a nový domov. Bohužel ne každý má takové štěstí. A tak tu jsou  i ti, kteří v útulku stráví celý život. Přečtěte si, která zvířata mají, podle několika studií, menší šanci na nový domov.  

ČERNÍ PSI 

Ačkoliv se tento faktor může zdát jako nesmyslný, je tomu tak. A důvod je zcela jednoduchý. Černých psů je prostě moc a pokud si jde někdo do útulku pro psa, raději si vezme psa světlého, nebo jinak zajímavého. 

ČERNÉ KOČKY 

Zdá se, že „syndrom černé kočky“ by mohl být realitou. Ve studii nazvané „Hodnocení role, kterou hraje internetový server Petfinder při adopcích koček“, se ukázalo, že pokud jde o černé kočky, může existovat zaujatost k adopci. Ve své studii, která byla publikována v roce 2015 v časopise Journal of Applied Animal Welfare Science, Dr. Workman a Hoffman analyzovali statistiky kliknutí na profily adopce koček online. V této studii bylo na černé kočky kliknuto nejméně, což naznačuje, že černé kočky mají ve skutečnosti nižší šanci na adopci než kočky jiných barev. 

foto: unsplash.com/Eden Constantino

 

STARŠÍ PSI A KOČKY 

To, že jako první z útulku obvykle zachraňujeme štěňata a koťata není žádná novinka. Nejen díky roztomilosti, ale také nemají ještě nic zažitého. Ovšem staří psi o toto plus přicházejí a proto nejsou u lidí tak populární. Bohužel nevíme čím vším si prošli a nevíme co od nich čekat. Ale mají i své výhody. Ve většině případů se vyhnete učení na venčení venku,  navíc se pes už nijak vzhledově nezmění a nevyroste víc, než byste chtěli. A pokud ho z útulku zachráníte, bude vám do konce života vděčný. 

BOJOVÁ PLEMENA

Podle studie z roku 2015 publikované v časopise Animal Welfare mají bojová plemena menší šanci, že najdou nový domov. Lidé se těchto plemen bojí a nevěří jim. Nemůžete ovšem soudit knihu podle obalu. Zeptejte se v útulku na chování psa a zkuste ho párkrát vzít na procházku, abyste měli možnost poznat jeho povahu. 

NEMOCNÍ, NEBO POSTIŽENÍ PSI

Bohužel málokdo si vezme nemocného, nebo zdravotně postiženého psa. Takové zvíře obnáší spoustu starostí, velkou zodpovědnost a je třeba počítat s vyššími výdaji za veterináře. Když takového psa z útulku zachráníte, odvděčí se vám dvojnásobnou láskou. 

 

foto: unsplash.com/Sebin Lalu